Darmowa wysyłka od 199 zł
do kasy suma: 0,00 zł
Litoterapia - pozytywna moc kamieni
Litoterapia - pozytywna moc kamieni

Litoterapia, czyli leczenie  kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, ma coraz większe grono zwolenników, którzy korzystają z dobrodziejstw, jakie niesie medycyna naturalna. Metoda ta znana była już w czasach starożytnych, kiedy to babilońscy, greccy, rzymscy i egipscy medycy używali kamieni szlachetnych dla poprawy kondycji psychicznej oraz zdrowia fizycznego swoich pacjentów

 

 

 

 

Na czym polega pozytywna energia kamieni?

W zależności od wibracji zgromadzonej energii, odpowiedni kamień może działać leczniczo zarówno na ciało, umysł, jak nasze emocje. Kamienie mają niesamowitą moc. Jeżeli w organizmie jest niedostatek energii to właśnie kamienie szlachetne emitują ją i uzupełniają, natomiast kiedy mamy nadmiar energii  przywracają równowagę organizmowi i zwalczają chorobę aby wznowic swobodny przepływ energii w zdrowym ciele.

 

Jak oczyszczamy kamienie?

Każdy kupiony lub znaleziony kamień należy energetycznie oczyścić, aby służył tylko nam. Kamienie powinno się również przechowywać z dala od przedmiotów zakłócających energię, np radio, TV. Wyjątkiem są kamienie, których zadaniem jest właśnie oczyszczać pomieszczenia z tzw.smogu elektromagnetycznego. Należy jednak pamiętać, aby regularnie, raz w tygodniu je oczyszczać.

- zawsze myjemy kamienie pod bieżącą wodą

- kamienie, które nie reagują na sól, można włożyć na kilka godzin do pojemnika z solą

- można je zakopać na kilkanaście godzin w ziemi

- można je oczyścić nad ogniem lub dymem kadzidła

 

Jak wykorzystujemy moc kamieni?

- kamienie można przykładać na bolące miejsca

- można nimi wykonywać delikatny masaż, idealnie nadaj ą się do masaży anti-aging twarzy

- warto je nosić przy sobie, np. w formie biżuterii

- pić przygotowane na ich bazie mikstury i nalewki czy wodę mineralną

- lub po prostu zaciskać kamień w dłoni przez 30 minut

 

Jadeit (Żad)

Kamień związany z władzą ,płodnością, mądrością,oraz równowagą i długowiecznością. Na temat jadeitu znane jest powiedzenie: "Złoto ma jakąś wartość. Wartości jadeitu ocenić się nie da".

Jak podają źródła, minerał ten sprzyja rozwojowi duchowemu. Uważany jest za kamień władzy, wielkiego uznania i fortuny. Zapewnia posiadaczowi szczęście we wszystkich przedsięwzięciach. Doskonale się sprawdza w sferze zdrowia psychicznego i pomaga zwalczać stany lękowe.

Jadeit zgodnie z wierzeniami wielu kultur jest doskonałym amuletem przeciwko wszelkim urokom, czarom i złym duchom. Z kamieniem wiąże się również moce lecznicze, w których utożsamia się go z pięknem, a obecnie kamień jadeitowy stosuje się we wszelkiego rodzaju masażach twarzy.

 Właściwości jadeitu

 - wzmacnia organizm, wpływa na długowieczność i płodność u mężczyzn

 - wpływa równoważąco i leczniczo na cały organizm: odpręża, koi nerwy, poprawia pracę serca, tarczycy, wątroby i nerek

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka ) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium